www.wrs.ro
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

www.wrs.ro

un server pe care merita sa-ti omori prietenii in cel mai josnic mod
 
AcasaGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Modelismul > Hobby-ul meu!

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Carnage




Posts : 62
Join date : 03/08/2012
Age : 27
Location : Tg-Mures

Modelismul > Hobby-ul meu! Empty
MesajSubiect: Modelismul > Hobby-ul meu!   Modelismul > Hobby-ul meu! Icon_minitimeMar Aug 21, 2012 11:53 am

M-am gandit ca ar fi bine sa va arat si voua ''jucariile'' mele fara de care nu pot merge nicunde! Razz

Ce este modelismul?

Modelismul se numara printre cele mai frumoase si in acelasi timp populare pasiuni, fiind apreciat atat de catre cei mai mici, cat si de catre tineri si adulti in toata regula. Modelismul reprezinta o modalitate foarte interesanta si educativa de petrecere a timpului liber.Modelismul – cea mai interesanta pasiune
Cercetarile realizate de-a lungul timpului au aratat ca modelismul, cu toate ramurile sale, reprezinta cea mai populara activitate atat in randul tinerilor, cat si in randul persoanelor adulte.

Machetele realizate de catre pasionatii de modelism, indiferent de obiectul pe care doresc sa il reprezinte, sunt considerate adevarate opere de arta si nu este de mirare avand in vedere faptul ca aceasta activitate necesita foarte multa iscusinta si devotament din partea celui care realizeaza machetele.

Modelismul este o pasiune care are numeroase avantaje. Indiferent de categoria de modelism pe care pasionatii o aleg, beneficiile sunt numeroase. In primul rand, modelismul reprezinta o modalitate excelenta de a va relaxa si de a va petrece timpul liber intr-un mod cat se poate de interesant care va va pune cu siguranta mintea la contributie.
Acesta are mai multe ramuri:Aeromodelismul,Automodelismul,Navomodelismul,Modelismul feroviar,Robotica,Machetele(de toate felurile..nu cred ca nimeni nu a vazut o colosala nava de epoca realizata la scara cu cele mai mici detalii) etc.
Principalele mele activitati: In principal Automodelele,aeromodelele si apoi machetele navale!
Auto:
1.Mugen Seiki MBX5R(model la scara 1/8 cu motor termic pe alcool metilic de 4,5 cmc.Modelul este offroad si poate atinge viteza maxima de 90-100 km/h Mad .Modelul este 4x4 transmisie prin cardan.)
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si un filmulet cu ea,un mic antrenament de dimineata...
2.SC10 2WD(model la scara 1/10 electric cu acumulatori litiu polymer.Modelul este offroad si atinge viteza de 70 km/h cu motorul care este acum pe ea.)
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] un mic filmulet cu modelul...specific ca nu este al meu Very Happy

Ultimul campionat national a fost in 14-15 august la Miercurea Ciuc unde am luat locul 3 cu SC10!
Nu cred ca cei mai mari dintre voi nu au fost niciodata la un cerc sau nu au auzit de palatul copiilor...sectia automodele!

PS:Revin cu poze si detalii despre celelalte ramuri si nu numai dupa ce vad si parerile voastre. Very Happy

Sus In jos
sensat10NNN

sensat10NNN


Posts : 76
Join date : 04/08/2012
Age : 29
Location : Iasi

Modelismul > Hobby-ul meu! Empty
MesajSubiect: Re: Modelismul > Hobby-ul meu!   Modelismul > Hobby-ul meu! Icon_minitimeMar Aug 21, 2012 9:42 pm

Foarte tare tot timpul mi-au placut chestiile astea cand eram mai mic cu vreo 4 ani Smile) de asta am si avut 2 masini de drift ca in video-ul asta:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] bounce P.S. astea le-am avut la 14-15 Very Happy
Sus In jos
preCizi3

preCizi3


Posts : 83
Join date : 03/08/2012
Age : 37
Location : Bucuresti

Modelismul > Hobby-ul meu! Empty
MesajSubiect: Re: Modelismul > Hobby-ul meu!   Modelismul > Hobby-ul meu! Icon_minitimeMier Aug 22, 2012 9:08 am

Vrei sa auzi care sunt jucariile mele Carnage ???
1-Tuborg rece
2-Timisoreana rece
3-Bergenbier rece
4-Ciucas-ul rece
5-e buna si Skoll-ul rece dar cu bataie la cap...
6-fetele frumoase care se tin tare da tare rau...
7-vinul rosu sa moara veta daca nu ma striga din cand in cand..
8-counter strike-ul...in fortza.. bounce
9-tigarile mele preferate Kent lung,nu e reclama marcos sa nu-mi dai ban ca te crap....
10-sotia mea. geek
Sus In jos
Carnage




Posts : 62
Join date : 03/08/2012
Age : 27
Location : Tg-Mures

Modelismul > Hobby-ul meu! Empty
MesajSubiect: Re: Modelismul > Hobby-ul meu!   Modelismul > Hobby-ul meu! Icon_minitimeMier Aug 22, 2012 9:42 am

Asa DA! lol! lol!
Sus In jos
sensat10NNN

sensat10NNN


Posts : 76
Join date : 04/08/2012
Age : 29
Location : Iasi

Modelismul > Hobby-ul meu! Empty
MesajSubiect: Re: Modelismul > Hobby-ul meu!   Modelismul > Hobby-ul meu! Icon_minitimeJoi Aug 23, 2012 2:53 am

preCizi3 LIKE pentru 8 si 10 Smile))
Sus In jos
preCizi3

preCizi3


Posts : 83
Join date : 03/08/2012
Age : 37
Location : Bucuresti

Modelismul > Hobby-ul meu! Empty
MesajSubiect: Re: Modelismul > Hobby-ul meu!   Modelismul > Hobby-ul meu! Icon_minitimeJoi Aug 23, 2012 8:11 am

te dai la nevastamea ma sensationulee ca te crap...auzi la e LIKE pentru 10..hm.
Sus In jos
sensat10NNN

sensat10NNN


Posts : 76
Join date : 04/08/2012
Age : 29
Location : Iasi

Modelismul > Hobby-ul meu! Empty
MesajSubiect: Re: Modelismul > Hobby-ul meu!   Modelismul > Hobby-ul meu! Icon_minitimeJoi Aug 23, 2012 10:32 am

LIKE ca te-ai lasat de prostii si esti fidea ma! lol! Laughing cum sa ma dau la sotia ta? Sad
Sus In jos
^mArCoS^
Admin
Admin
^mArCoS^


Posts : 173
Join date : 03/08/2012
Age : 37
Location : bucuresti

Modelismul > Hobby-ul meu! Empty
MesajSubiect: Re: Modelismul > Hobby-ul meu!   Modelismul > Hobby-ul meu! Icon_minitimeJoi Aug 23, 2012 1:02 pm

da da asa e
esti fidea rau Smile
Sus In jos
Continut sponsorizat





Modelismul > Hobby-ul meu! Empty
MesajSubiect: Re: Modelismul > Hobby-ul meu!   Modelismul > Hobby-ul meu! Icon_minitime

Sus In jos
 
Modelismul > Hobby-ul meu!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
www.wrs.ro :: diverse-
Mergi direct la: